Logo

T&T deelname pilot GL&TL

‘Voor de troepen uitlopen’

Deze uitspraak heeft niet altijd een positief of gewenst effect in onderwijsland. Dit kan vaak betekenen dat je in het te doorlopen proces niet iedereen meekrijgt, mensen jouw tempo niet kunnen volgen en zich geen eigenaar voelen van het totale proces. Hoe anders geldt deze uitspraak de afgelopen 6 jaar voor de ontwikkeling van het vak Technologie en Toepassing (T&T) op de locatie Hof van Delft. Sinds 2014 zijn wij een van de 16 scholen in Nederland die T&T als schoolexamen mogen aanbieden. Binnen het Beta Challenge Program (BCP) wordt in een netwerk van scholen uit Zuid-Holland en Gelderland gewerkt aan de realisatie van ‘levensechte’ projecten in de 7 Beta werelden van T&T. Dit betekent dat iedere opdracht gekoppeld is aan een bedrijf die het proces van de leerlingen volgt. De docent voor de klas vervult samen met een TOA een coachende rol in de klas. Leerlingen staan aan het roer van de realisatie van hun uiteindelijke ‘eindproduct’. Een product dat voor iedereen anders is zolang het voldoet aan het programma van eisen uit de opdracht. Kijk op deze paginavoor meer informatie over T&T bij het CLD en om een video over T&T te bekijken. 

Dit 'voor de troepen uitlopen' is ook het ministerie van OCW niet onopgemerkt gebleven. Sinds kort staat de locatie Hof van Delft met T&T binnen de pilot ontwikkeling GL&TL, waarbij de nieuwe praktijkgerichte leerweg op de mavo vorm moet gaan krijgen, vooraan in de rij! Vanaf 1 december start deze pilot voor Hof van Delft en tot medio 2024 zullen wij, met behulp van een mooie subsidie, gaan samenwerken met o.a. scholencombinatie Delfland om de nieuwe praktijkgerichte leerweg vorm te geven. Voornaamste doel voor leerlingen zal zowel de doorstroom naar een goede mbo-opleiding zijn alsmede de weg naar de havo op te houden. Inmiddels is een splinternieuw lokaal voor T&T op de locatie in gebruik genomen! Al met al een mooie kans voor leerlingen om de aankomende jaren het vervolgonderwijs en de maatschappij, met de opgedane kennis, vaardigheden en praktijkervaring, te bestormen! 

 

 

 

 

 

 

Terug naar nieuwsoverzicht